Włamanie na konto

witam ktoś mi się włamał na konto i przeniósł moja postać na inny serwer co zrobić żeby wrócić na swój dawny serwer?

I think you missed the part that says, “Game Support English Support”!

1 Like

a jest tu polski support ?

Not certain, but you could use:

https://translate.google.com/

Hello @tomi335511, and welcome to the community.

I have to preface this by saying that I used a translator, so I apologize if there’s a miscommunication here.

As far as I can see you account was unfortunately hacked and your character moved to another server, correct?

If that’s the case, I also unfortunately have to let you know that right now we can’t issue a new transfer token to accounts in order to transfer servers.

Having said that, as mentioned in this post: [Dev Blog] Server Merges: What Comes Next? :

We’ll continue taking feedback on these server merges and are currently planning to release a second round of transfer tokens in early 2022. This may change depending on the feedback and data we receive.

I apologize for the inconvenience this is causing, especially due to the circumstances :pensive:. Please keep an eye on the official announcements for news on whether there’ll be a new round of transfer tokens issued.

witam i co teraz musze grać na tym serwerze na który mnie ten haker przerzucił?

Jesteś pewnien że ktoś się włamał? Ostatnio było łącznie serwerów, więc większość mniejszych została przerzucona na większe. Przykładowo Mayda przestała istnieć, a wszyscy gracze z niej wylądowali na Karkarze

nie byłem w grze 2 dni wszedłem i zobaczyłem ze jestem na innym serwerze

Na jakim serwerze byłeś, a na jakim jesteś teraz?

byłem na Bran a jestem na jakimś Tir Na Nog

Hi,

As I mentioned before, unfortunately there’s no way to move your character to another server right now, I apologize for the inconvenience, I know it’s frustrating news :frowning:

However, a new round of server tokens are being considered for early 2022, I do have to add that this may not be implemented, but it is being considered at the moment.

Please keep an eye on the official announcements in order to find out if this is being implemented.

Once again, sorry for the inconvenience

czyli nie mogę grać na moim serwerze Bran?

witam wiadomo cos na temat tego przeniesienia przez moderatorów ?

You should change your passwords, set up two factor authentication wherever you can, get firewall and antivirus and read about computer safety.

juz to jest zrobione madry polak po szkodzie

1 Like

Będziesz mógł przenieść postać na początku 2022 roku. Tak jak Ulver napisał powyżej. Następnym razem pisz po angielsku, jak masz problem z angielskim to użyj translatora wiadomo, że nie tłumaczy najlepiej ale spokojnie jesteśmy dorosłymi ludźmi i każdy zrozumie.

ok I understand but some moderator wrote from the 3rd quarter of the year only

No, in Developer Corner or offical news you have a information that they will give a transfer token in early 2022. So I guess it will be in January or Feb. Where this guy transfered u ? Is it more populated server or he trolled you and transfered ur character to 120 people server ?

I was on bran Polish server and moved me to some Tir On Nog

I think you missed, that the game is fully in Polish language, there are servers dedicated to people from that country. Official website have that language, but here is no place at forum to send ticket for people from those country. If they bought a game with Polish language, they joined a polish server they dont need to understand a single english word and should get support.

1 Like